bonus platforma erişiminin önünde engeller kalmıyor

bonus platforma erişiminin önünde engeller kalmıyor

Rekabet Kurumu, 7 Eylül 2017 tarihli kararı ile ödeme kurumlarının bonus platforma erişiminin önünde engeller kaldırdı. Artık bankalardan ayrı olarak, ödeme kuruluşları işbirliği yaparak POS ödeme sisteminde daha aktif bir rol oynayacak. Vatandaşlar kendi tercih ve ilgi alanlarında istedikleri kartı da kullanabilecek.

7 Eylül 2017’de Rekabet Kurumu, bankalar ve ödeme kuruluşlarıyla yakından ilgili bir karar imzaladı. Kurum, ödeme kurumlarının Bonus platformuna sözleşmelerinden erişmesini yasaklayan hükümlerin kaldırılmasına karar verdi. Kararla ödeme organizasyonları birçok bankayla işbirliği yapabiliyorlar. Buna ek olarak, bonus platforma erişim uygulamasında karşılaşılan bazı sorunlar da ortadan kaldırılmıştır. Ödeme kuruluşları, bankalar tarafından yakalanacak kooperatif imkanları sayesinde POS ödeme sisteminde daha aktif bir rol oynayacak. Ödeme ve Elektronik Para Birliği (ÖDED) tarafından yapılan başvurunun ardından, ödeme sistemlerinin genişletilmesini ve hizmet alanının genişlemesini sağlayacak olan bu karar alınmıştır.

ÖDED Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Eliaçık, Türkiye’de sunulan ödeme ve elektronik para hizmetlerinin geliştirilmesine öncülük etmeyi ve tüketicilerin ve işletmelerin hayatını kolaylaştıracak, güvenli, kolay ve yenilikçi hizmetlere ulaşmayı amaçlıyordu. “Ödeme sistemleri eko sistemi açısından bu gelişme çok önemlidir. ÖDED çerçevesindeki tüm ödeme kuruluşları ödeme sistemlerinde yer açmakla yükümlüdür ve yasalarla sağlanan yetkileri tam olarak kullanma fırsatları sağlanmaktadır. hem vatandaş hem de esnaf için vazgeçilmezler.Vatandaşların istedikleri kartları kendi tercih ve menfaatleri doğrultusunda kullanabilmeleri için KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu temel ödeme hizmetlerine ve daha birçok tamamlayıcı hizmete daha kolay erişebilmeleri için, “Piyasalarını genişleterek ve maliyetlerini düşürerek daha etkin rekabet edebileceklerdir” dedi. “Ödeme hizmetini daha yaygın hale getirmek, finansal hizmetlere erişimi kolaylaştırmak ve böylelikle de finansman hizmetlerini kolaylaştırmak için bankalarla olan işbirliği fırsatlarımızı sürekli genişletmek istiyoruz. nakitsiz topluma ve kayıt dışılıkla mücadelenin hedefleri “. Bu nedenle, bankalarla yaşanan belirsizliklerin giderilmesi ve vatandaşlara birlikte hizmet verme şansımızın başlangıcından beri savunduğumuz görüş üzerinde karar vermek son derece memnuniyet vericidir.

No Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir