Kabuğu ile mucizeler yaratan meyve

muz

Kabuğu ile mucizeler yaratan meyve

Muz yedikten kabuğunu çöpe değil  cildinizdeki lekeleri çöpe atın. İlk iş doğrudan yüz üzerinde yürümek ve sivilce kurumasıdır.

İnciler gibi dişler için;

Maskara içindeki sitrik asit, dişlerin beyazlatılması için bir yardımcıdır. Muz  kabuğun yumuşak tarafını yavaşça dişlerinize sürtün. Sonra dişlerini fırçalayın. Düzenli olarak başvurmaya devam ettiğinizde lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. (Aynı Yöntem ile gümüşlüklülerden uygulayabilirsiniz )

Bebek gibi temiz bir cilt için;

Antioksidan bakımından zengindir muz, mikroplar ile savaşır ve akne oluşumunu engeller. Muzhik kabuğundaki anti-inflamatuar özellikler tırnakları kurutmaya yardımcı olur.
Yüzünü yıkadıktan sonra kurutun. Muz kabuğunun iç kısmını akne süpürgesiyle cildinizin kısımlarına başlayın banana kabuğunu soyun ve 20 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Günde iki kez tekrarlayabilirsiniz.

İkinci tarifi: muz kabuğunun içine serpiştirmek için zerdeçal tozunun bir çay kaşığı ve zerdeçalın sivilce kabuğu kısmını ovun. 15 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Bu tarifi her gün uygulayabilirsiniz.

Sinek ve böcek ısırığı hasarından kurtulmak için;

Muz kabuğunda bulunan polisakaritler, böcek ya da kara otundan birkaç dakika sonra şişerek kaşıntıyı durdururlar. Sinek veya böcek ısırıkları sadece 5 dakika boyunca bir muz kabuğu iç ovmak için ısırık. 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Kaşıntı ve kızarıklık tamamen tükenmiş olduğunu göreceksiniz.

Et yemeklerinden kurtulmak için;

Etlerin erimesine yardımcı olan enzimler sayesinde sizi bu rahatsız edici görüntüden kurtaracaktır. Bedeninize uyması için muz kabuğundan bir parça et kesin. Muz kabuğunun içine koyun ve bantla sabitleyin. Bir gece bekledikten sonra bölgeyi sabah yıkayın. Her gün tekrar edersen eti kurur.

Birleştirme için;

Cildi yumuşatmaya yardımcı olan muz cildi ayrıştırmada da çok etkilidir. Muz kabuğunun içini batan bölge üzerine yerleştirin ve bir bandaj içine sarın. Bandajı açmadan yaklaşık 5-6 saat bekleyin. Bandaj, kıymıkların olduğu yerden çıkacak.

Cilt lekelerini azaltmak için;

Muz cildi içerisindeki A, B, C ve E vitaminleri ciltteki lekeleri temizlemeye yardımcı olur. Yüksek antioksidan sayesinde kara lekeleri de yok eder. Her iki günde bir mutlu cildinizi silin. Bu işlemden sonra yüzünüzü yıkayıp güneş kremi uygulayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir