Maximumda Ödeme Taksitlendirme ve Erteleme

Maximumda Ödeme Taksitlendirme ve Erteleme

Maximum Kart’ınızla yaptığınız tek ödemeli alışverişlerinizi taksitlendirebilecekler. Peşin işlemleri taksitlendirme talebinizi hesap kesim tarihinize kadar Maximum Mobil uygulaması üzerinden, İşCep’ten, İnternet Şubemizden, 0850 724 0 724’den ya da şubelerden iletmeniz yeterli.

Peşin Faiz Tablosu
Taksit Sayısı 50 TL ve Üzeri
3 % 2,45*
6 % 5,25*
 * KKDF ve BSMV hariç olarak belirtilmektedir.

Taksitlendirme Talep Edebileceğiniz Kanallar:

• Maximum Mobil uygulaması üzerinden > Kartlarım > işlemlerim adımlarını takip ederek,

• İşCep’ten > Kartlarım > Harcamalarım adımlarını takip ederek,
• İnternet Şubemizden > Kredi Kartlarım > Kampanyalar > Taksitlendir / Ertele menüsüne ulaşarak,
• 0850 724 0 724 Telefon Şubemizden müşteri temsilcisine bağlanarak,
• Şubelerimize başvurarak talebinizi iletebilirsiniz.

 

No Comments

Kredi Borcumu ödemezsem ne olur

Kredi Borcumu ödemezsem ne olur

Bankaların sunduğu krediler nakit ihtiyaçlarını karşılamak için iyi bir çözüm olsa da, bazen ödeme yapmakta güçlük çekiyorlar.

Borçlunun ödemesi yapılmazsa, borçlular en kötü senaryoda hangi aşamaları beklemektedirler? Bu gibi durumlarda bankalar için yaptırım ne kadardır. En dikkat çekici noktalardan biri 54. gündür. Çünkü ödenmeyen borç 54. günde bulunursa, borçluya bir uyarı çekilir …

ŞİMDİ ÖDEME KREDİ KONUSUNDA NE ZAMAN” OLMALIDIR?

Kredi borcu ödenmezse, bankalarda idari bir takip veya Merkez Bankası Kara Listesine hukuki bir takibi olabilir.

Yasal takip sonrasında, 3 aya kadar veya daha doğrusu 90 güne kadar bir süre var. Bu 90 günlük sürecin kesintisiz olması gerekmez. Ödemediğiniz toplam süre 90 gündeyse, yasal işlem başlar. Bu süre boyunca hesabınızı kapatırsanız, yalnızca varsayılan faiz ödemeyeceksiniz

GÜN 54 ÖNEMLİ

Borçlarınızı 54 gün boyunca ödememişseniz, 54. günde uyarılırsınız. Grev geri çekilirse, grev ücreti ve grev ücreti borçluya ödenecektir.

90 GÜN İÇERİSİNDE BORCUNUZU ÖDEMEZSENİZ YASAL TAKİP BAŞLIYOR

Banka, 90 günün sonunda sizinle yeniden iletişim kurar ve üç aylık borç ödemelerini ister. Bu süreçte bir yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz ya da borç ve borç ilgisini faiz ve ihbar ücretiyle tamamen kapatarak yasal süreci atlayabilirsiniz. Fakat bunlardan herhangi birini yapmazsan yasal işlem başlar. Yasal sürecin çeşitli yaptırımları vardır.

HUKUK SÜRECİ BAŞLAMASI ?

Avukatlar aracılığıyla yapılan yasal takip ile şimdi Merkez Bankasının Kara Listesine girersiniz, bu da kredi kaydınızın mahvolacağı anlamına gelir. Banka hesabınızın bloke edilmesi, maaşınızın belli bir bölümüne el konması veya kredi kullanımında zorluk ve kredi kartı gibi 5 yıl boyunca mahkeme kararlarında icra takibi başlatmanız gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Kredi skorunuzu da azalacaktır.

KREDİ KARTININ ÖDEMEZSEM NE OLUR?

borcunuzu 90 günün sonunda ödemiyorsanız yasal takip başlar. Banka avukatlarıyla uğraşacaksın ve İngiltere’de olduğu kadar kara listede olabilirsiniz.

NE YAPMALISIN?

Böyle bir durumda, en azından “minimum ödeme” yi bankaya yatırmanız gerekir. Bu şekilde, borç alan taraf kalan kısmı için faiz işleyecek, ancak en azından yasal izlem başlatmak için bir süre bloke edebileceksiniz. Ancak minimum borç tutarını ödemenin sadece birkaç ay boyunca sizi idare edebilecek geçici bir çözüm olduğunu unutmayınız.

No Comments

Kredi Kartı Borcu Kaç Gün Ödenmezse Kara Listeye Girer

Kredi Kartı Borcu Kaç Gün Ödenmezse ,Kara Listeye Girer

Kredi kartı borcunu ödeyemeyen birçok kişi aslında bu soruyu soruyor; Kredi kartı borcu birkaç gün boyunca ödenmezse, kara listeye girilir.

Son düzenleme ile bu süre 90 günde ayarlandı. Kredi kartı borcunu 90 gün boyunca ödeyemeyen tüketicilerin, kara liste olarak adlandırılan bu listede isimleri olacak. Minimum ödeme sonrası süreci, 90 gün içinde yaparsanız baştan başlayacaktır.

 

Örneğin; kredi kartı borcunuzu 60 gün boyunca ödemediniz ve 60. günün sonunda minimum tutar ve faiz ile birlikte 90 gün boyunca ödeyeceksiniz. 90 gün içinde ödemek zorunda değilsiniz. Burada yansıyacak en olumsuz durum, kredi notunuz dur. Kısacası, kredi kartı borçlarından dolayı kara listeye girmek için gereken süre 90 günde ayarlanır. Ancak burada dikkate alınması gereken nokta; Kredi notlarının düşürülmesinde en önemli faktör, ödemelerin gecikmesidir.

No Comments

bonus platforma erişiminin önünde engeller kalmıyor

bonus platforma erişiminin önünde engeller kalmıyor

Rekabet Kurumu, 7 Eylül 2017 tarihli kararı ile ödeme kurumlarının bonus platforma erişiminin önünde engeller kaldırdı. Artık bankalardan ayrı olarak, ödeme kuruluşları işbirliği yaparak POS ödeme sisteminde daha aktif bir rol oynayacak. Vatandaşlar kendi tercih ve ilgi alanlarında istedikleri kartı da kullanabilecek.

7 Eylül 2017’de Rekabet Kurumu, bankalar ve ödeme kuruluşlarıyla yakından ilgili bir karar imzaladı. Kurum, ödeme kurumlarının Bonus platformuna sözleşmelerinden erişmesini yasaklayan hükümlerin kaldırılmasına karar verdi. Kararla ödeme organizasyonları birçok bankayla işbirliği yapabiliyorlar. Buna ek olarak, bonus platforma erişim uygulamasında karşılaşılan bazı sorunlar da ortadan kaldırılmıştır. Ödeme kuruluşları, bankalar tarafından yakalanacak kooperatif imkanları sayesinde POS ödeme sisteminde daha aktif bir rol oynayacak. Ödeme ve Elektronik Para Birliği (ÖDED) tarafından yapılan başvurunun ardından, ödeme sistemlerinin genişletilmesini ve hizmet alanının genişlemesini sağlayacak olan bu karar alınmıştır.

ÖDED Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Eliaçık, Türkiye’de sunulan ödeme ve elektronik para hizmetlerinin geliştirilmesine öncülük etmeyi ve tüketicilerin ve işletmelerin hayatını kolaylaştıracak, güvenli, kolay ve yenilikçi hizmetlere ulaşmayı amaçlıyordu. “Ödeme sistemleri eko sistemi açısından bu gelişme çok önemlidir. ÖDED çerçevesindeki tüm ödeme kuruluşları ödeme sistemlerinde yer açmakla yükümlüdür ve yasalarla sağlanan yetkileri tam olarak kullanma fırsatları sağlanmaktadır. hem vatandaş hem de esnaf için vazgeçilmezler.Vatandaşların istedikleri kartları kendi tercih ve menfaatleri doğrultusunda kullanabilmeleri için KOBİ’lerin ihtiyaç duyduğu temel ödeme hizmetlerine ve daha birçok tamamlayıcı hizmete daha kolay erişebilmeleri için, “Piyasalarını genişleterek ve maliyetlerini düşürerek daha etkin rekabet edebileceklerdir” dedi. “Ödeme hizmetini daha yaygın hale getirmek, finansal hizmetlere erişimi kolaylaştırmak ve böylelikle de finansman hizmetlerini kolaylaştırmak için bankalarla olan işbirliği fırsatlarımızı sürekli genişletmek istiyoruz. nakitsiz topluma ve kayıt dışılıkla mücadelenin hedefleri “. Bu nedenle, bankalarla yaşanan belirsizliklerin giderilmesi ve vatandaşlara birlikte hizmet verme şansımızın başlangıcından beri savunduğumuz görüş üzerinde karar vermek son derece memnuniyet vericidir.

No Comments

KREDİ KARTIYLA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ BİTİYOR MU?

KREDİ KARTIYLA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ BİTİYOR MU?

Banka kartları ve kredi kartları uzunca bir süredir ekonomi dünyamızda var olan ödeme araçlarıydı. İnternetin yaygınlaşmasıyla online alışveriş de yavaş yavaş günlük hayatımızda yerini almıştı. Bu artışı müteakip ödeyememe vakaları artınca devletin ekonomi yönetimi bazı kısıtlamalarına gitmişti.

Öte yandan Bankalararası Kart Merkezi (BKM) tarafından her yıl kredi kartları ve banka kartları ile ne kadar alışveriş yapıldığı, internetten yapılan alışverişlerin oranı ve TL bazında miktarı kamuoyu ile paylaşılmaktadır. 2013 yılı itibariyle toplam kartlı alışveriş tutarı içerisinde internetten yapılan alışveriş oranı %8 iken 2016’da bu rakamın %12’ye çıktığı belirtilmişti. TL bazında ise bir önceki yıla göre %23 bir artış olduğu vurgulanmıştı. Rakamla bu 68,4 milyar.

Kartların internet alışverişine kapanacağı haberi doğru mu?

Kısmen doğru. Bankacılık Devlet Düzenleme Kurumu (BDDK) tarafından yapılan açıklamada kredi kartıyla internetten alışverişte son tarih 17 Ağustos 2017. Tabii süresinde bankanıza müşteri onayı vermediğiniz takdirde. Bununla birlikte yeni verilen kredi kartları da artık online alışverişe kapalı olarak müşterilerine teslim edilecek. Bankalar bir süredir bilgilendirme SMS’i göndermekteydi. Kredi kartı ile online alışveriş alışkanlığı olanların 17 Ağustos Perşembe gününden önce onay vermesi şart. Kredi kartında olduğu gibi bireysel banka kartları için de aynı husus geçerli.

Konuyla ilgili BKM bir açıklama yapmış ve durum hakkında uyarı notu yayınlamıştı. Notta kart müşterilerinin onay vermemesi halinde internetten alışveriş mümkün olmayacağı vurgulanmıştı. Ayrıca bu duruma yurt içi alışveriş olduğu gibi yurt dışı alışverişler de dâhil.

Peki, nasıl onay veririm?

Bankalar bu konuda bilgilendirme yapıyor. Yazılı olduğu gibi SMS ile onay talep eden bankalar da var. Yurt içinde ve yurt dışında internetten alışveriş yapmaya devam edenler banka müşteri temsilcisi, şubeler, internet bankacılığı ve mobil internet bankacılığı aracılığıyla iletişime geçebiliyorlar. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) 27 Ekim 2016 tarihli talimatına göre talepte bulunmayanların kredi kartları ve banka kartları bu tarihten sonra alışverişe kapatılacak. Açtırmak isteyenler ise bankalarıyla irtibata geçip açtırabilecek.

No Comments

PAYPAL NEDEN KAPALI?

PAYPAL NEDEN KAPALI?

Kredi kartınızı ekleyerek kullanılabilen PayPal finansal bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağı taahhüdü veren, kolay, hızlı ve güvenli bir ödeme aracı. Sistemde kredi kartıyla ödeme yapılabildiği gibi tahsilât da yapılabilmektedir. Finansal bilgiler şifrelenerek güvene alınıyor. Bu bilgileri her defasında girmeden rahatça alışveriş yapma imkânı sağlıyor.

PayPal’ın dünya genelinde kullanımı oldukça yaygındır. Önde gelen firmalar bu şekilde ödeme opsiyonu sunuyorlar. Paypal’ın aktif üye sayısı 179 milyon olup, bu yeni nesil ödeme aracı 18 milyar $’lık bir işlem hacmine sahip. Ülkemizde ise iptalden önce e-ticarette %12’lik bir oranla 800 milyon TL’lik bir pazar payı vardı. Şimdi sorulacak sual PayPal neden kapalı şeklinde olup, cevabı aşağıdadır.

Ne oldu da kapandı?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) PayPal’ın lisans başvurusunu reddetti. Buna gerekçe olarak da bilgi sistemlerini ve yedeklerini Türkiye’ye getirmeleri talebine olumlu yanıt vermemelerini gösterdi. Buna istinaden PayPal 30 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Türkiye faaliyetlerini durdurma yoluna gitti. Karar 6 Haziran 2016’dan itibaren geçerli hale geldi. Bu şekilde pek çok önemli alışveriş platformunun ve markaların kullandığı sistem Türkiye için kullanılamaz hale geldi.

Bir söylentiye göre yerli bir ödeme şekli projesi olduğu; buna zemin hazırlamak için de PayPal’ın faaliyetlerinin durdurulmasına giden sürece girildiği de iddia edilenler arasında.

Açılacak mı?

Mevcut durumda müşterileri PayPal hesabına erişebiliyor. Hesap bakiyelerini Türkiye hesaplarına aktarma şansına sahipler. Hesaba geçiş sürecinin 5-7 günü bulabileceği PayPal tarafından paylaşıldı. Ancak hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemleri mümkün değil.

PayPal’ın 2017’nin ilk çeyreğinde prosedürleri tamamlayıp dönecekleri; daha sonra 2017 yılı sonuna kadar server taşıma süreci yaşanacağına dair haberler yayıldıysa da bu doğrulanmadı. Öncelikle “cross border” denilen sistemle döneceği konuşuldu. Bu sistemde yurt dışında bulunanlara Türkiye’den alışveriş yapılabilmekte. Ancak Türkiye’deki bir müşterinin yurt dışından alışverişine izin yok. Bu süreçten sonra server taşımaya dair haberler sadece şehir efsanesi mi yoksa gerçeği mi yansıtıyor, bekleyip göreceğiz. Ancak PayPal lisans almak için çalışmalarda bulunacaklarını dile getirmişti.

No Comments

KARTTA ASGARİ TUTAR BİR İMDAT FRENİ Mİ?

KARTTA ASGARİ TUTAR BİR İMDAT FRENİ Mİ?

Öyle bir devirdeyiz ki nakit alışveriş tercih edenler artık sıra dışı geliyor. Alışveriş için yapılan kampanyalar, avantaj günleri, indirim mevsimleri kredi kartına bağlanınca kart kullanımının ve kart sayısının artması kadar doğal bir durum yok. En doğrusu dönem sonu borcunun ödenmesi olmasına karşın merak edilen kartta asgari tutar bir imdat freni mi sorusu oluyor.

Asgari tutarın ne anlama geldiğini konusuyla başlayacak olursa; kartın limiti 1.000 ile 15.000 TL arasında ise asgari ödeme oranı %30, 15.000 ile 20.000 TL arasında ise %35, 20.000 TL ve üzeri için bu oran %40 civarında olacaktır. Bunu bankanın tanıdığı bir avantaj olarak değerlendirmek gerekir. Başka bir bakış açısıyla bankaların en istediği durumun, borcun zamanında ödenmemesi olduğunu da hatırda tutmak lazım.

Ödersem ne, ödemezsem ne olur?

Sırada asgari tutar ne kadar ödenmezse kart kapatılır sorusu var. Ödememe durumu 3 dönem üst üste sürerse kredi kartı kullanıma kapatılmakta, faiz dışında gecikme zammı da ödenecek tutara ilave edilmektedir. Kredi notu düşürülür. Bankaların diğer ürünlerine (kart/kredi vs.) ihtiyaç duyacak olursanız banka sizi reddedebilir.

Asgari tutar ödendiği takdirde ödenmeyen meblağa faiz işlediğini, diğer hesap kesimi tarihine kadar yapılan alışverişlere bu faizin de ilave edileceği hatırdan çıkarılmamalıdır. Kredi notunu doğrudan etkilemese de ödenmeyen miktar sebebiyle bir önceki aşama olarak kabul edilebilecek olan “gecikme listesi”ne girileceği hesaba katılmalıdır.

Ne yapılmalı?

Asıl borcun gerçek borç olduğu konusunda farkındalık oluşturulmalıdır. Asgari tutarın kredi kartı borcunun bir taksitiymiş algısının da yıkılması gerekir. Kart kullanımı devam ettiği sürece borcun arttığı, bu artışın da kişiye maddi, manevi buhran yaşatabileceği bilinmelidir.

Kredi kartı çıkarılırken kart limitini ödenebilir aralıkta tutmak da akıllıca bir yöntem. Bu şekilde ayağı yorgana göre uzatma durumu hâsıl olur.

Harcamaların kontrolü ise en kesin çözüm. Ayrıca maaşlı bir işte çalışılıyorsa maaş gününden bir hafta kadar süre öncesi hesap kesim tarihi olarak kabul edilebilir. Böylece elinizde para olduğunda ödeme yapabilirsiniz.

No Comments

KART BORCUNU ÖDEMEZSEM NE OLUR?

KART BORCUNU ÖDEMEZSEM NE OLUR?

Bankalar arası Kart Merkezi (BKM)’nin 2017 yılının ilk 3 ayı itibariyle 60 milyona yakın kredi kartı sahibi, 120 milyon civarında ise banka kartı var. Bu da plastik para denilen kartla alışverişin hangi boyutlara geldiğinin bir göstergesi. Kart sayısındaki artış, kredi kartları borçlularının sayısındaki artışı da beraberinde getiriyor. Çünkü ele nakit para değmeden yapılan alışveriş bilinçsiz tüketicilerce bankanın verdiği bir lütuf gibi algılanarak yeni borçlular doğmasına sebebiyet veriyor. Bütün bu durumlar göz önüne alındığında kart borcumu ödemezsem ne olur sorusunun sorulması doğaldır.

BKM’ye göre 32 milyon civarı kredi kartı borçlusu ve 49 milyar TL kredi kartı borcu var. Rakamların artış trendinde olduğu da bilinen bir gerçek. Türkiye Bankalar Birliği’nin 2017 Mayıs raporu ise ay itibariyle 435.000 kişinin yasal takibe girdiğini söylüyor.

Süreç

İdari ve yasal takip kredi kartı borcu ödenmezse sizi bekleyen durumlardır. Banka tarafından idari, Merkez Bankası tarafından yasal takip yapılıyor. Borcun ödenmediği 54. gün banka ihtar çeker. Bu halde gecikme faizi dışında ihtar masrafı da tüketiciye yüklenir. 90 gün sonu itibariyle yine ödememe olursa banka borcun yanında 3 aylık sürenin gecikme faizi ve ihtar ücretiyle ödenmesi talep eder. İmkân varsa tamamı kapatılmalı. Ayrıca yapılandırmaya gidilebilir. Söz konusu 3 aylık süre yapılandırma talebinin yapılabileceği bir süre.

Yine ödenemezse yasal süreç başlar. Merkez Bankası’nca Kara Liste kapsamına alınırsınız. Diğer bir ifadeyle kredi sicilinizin bozulmasıyla karşı karşıya kalınır. Kredi notu düşer. Yeni bir kredi veya kredi kartı almak istediğinizde 5 yıl boyunca alamayacaksınız. Mahkeme kararıyla banka hesapları bloke edilebileceği gibi maaştan kısmi kesinti ve icra takibatı süreciyle karşılaşılır.

Ne yapmalı?

İhtiyacın dışında kredi kartı ile alışveriş yapılmaması en bilinen çözüm. Asgari tutarı ödemek ise kısa bir süre yukarıdaki süreçleri başlatmamak için geçici bir çözüm. Ancak kalan meblağa faiz işlediği için kalıcı bir çıkış yolu değil. Yapılandırma talebi veya borç transferi yapan bankalarla görüşerek ihtiyaç kredisiyle yapılandırmaya gidebilirsiniz.

No Comments

Limit Aşım Ücreti Ne Demek?

Limit Aşım Ücreti Ne Demek?

Son yıllarda kredi kartlarının hayatımızda büyük yeri vardır. Özellikle kredi kartı kullanımı taksitlendirme açısından büyük önem taşımaktadır. Taksitlendirme seçenekleri sayesinde kredi kartı kullanımları daha cazip hale gelmektedir. Ancak bazı durumlarda kredi kartı kullanımı son derece tehlikelidir. Özellikle bilinçsizce kullanılan kredi kartları, oldukça büyük sorunlara yol açmaktadır. Özellikle kredi kartı kullanıcılarını ilgilendiren konulardan biride limit aşımıdır. Her kredi kartı kullanıcısının bir limiti bulunur. Bunun aşımı durumunda hoş olmayan sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Şimdi konumuzu daha iyi anlamak adına Limit aşım ücreti ne demek, kısaca anlatarak bilgilendirelim. Çünkü limit aşımı son derece önemli bir konudur.

Limit aşım ücreti ne demek, konumuza açıklık getirelim. Adından da anlaşıldığı üzere kredi kartınızda yaptığınız harcamaların limitini aşmasına verilen addır. Limit aşımı ne gibi durumlarda otaya çıkar bilmek oldukça faydalı olacaktır. Kredi kartı ödemelerini yaparken, bulunduğunuz ayın ödemesinin cüzi bir kısmını ödeyip kalan borcu ödeyemiyorsanız bu öteki aya yansır. Ancak burada önemli bir detayı unutmamak gerekir. Ödenmeyen kredi kartı borçları faizi ile birlikte işlemektedir. Buda borcun giderek artmasına neden olacaktır. Çünkü faizler günlük olarak borç tutarınıza eklenmektedir. Elbette ki borcunuzu ödediğiniz takdirde faiz işlemesi durdurulacaktır. Ancak bu zaman dek işleşen borç tutarının mutlaka ödenmesi gerekecektir.

Elbette ki kredi kartınızdaki harcamalar limitinizi geçerse buda limit aşımı ücretine tabi tutulacaktır. Buda borcun faize işlenmesine neden olacaktır. Limit aşım ücretiniz, limit oranın yüzdesi ile belirlenmektedir. Elbette ki bu oranlarda ilgili bankaya göre değişkenlik gösterecektir. Limit aşımınız giderek artıyorsa, bu konuda kendinize sur diyemiyorsanız, kartınızın limit aşımı konusunda sınırlandırmanız çok yerinde bir karar olacaktır. Aksi takdirde gereksiz yere faiz ödemesi yapacaksınız. Buda borcunuza borç katmaktan başka işe yaramayacaktır. Bu sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız kredi karşı kullanımınızı bilinçlice yapınız. Bilinçsiz kredi kartı kullanımları ne yazık ki hoş olmayan sorunların doğmasına neden oluyor. Bugün milyonlarca kişi kredi kartı sorunlarıyla boğuşmaktadır. Kredi kartınızı limitini kontrol ederek ve düzenli ödemeler yaparak rahatça kullanın. Bu sayede kredi kartınızı avantaja dönüştürebilirsiniz.

No Comments

Miles and Smiles Kredi Kartının 5000 MİL Kampanyası!

Miles and Smiles kredi kartının faydalarından yararlanmak isteyen ve hali hazırda Miles and Smiles kredi kartına sahip olmayan müşteriler; Miles and Smiles resmi internet sayfası üzerinden bu karta başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru sonucunda kartı eline ulaşan müşterilerin peşin olarak veya taksit yaparak alışveriş yapmaları gerekmektedir.

Kampanyanın Geçerlilik Süresi Ne Kadardır ?

Miles and Smiles kredi kartına sahip olmayan kişilerin Miles and Smiles internet sitesine 1 Temmuz ile 31 Temmuz tarihleri arasında kendi şahsı adına başvurmaları gerekmektedir. Başvurunun kabulü gerçekleştikten sonra müşteriye gelen kredi kartından 31 Ekim 2017 tarihine kadar harcamalar yapılabilmektedir.

Kampanyaya Katılım Husuları Nelerdir ?

Miles and Smiles’ın 5000 mil kazandıran kampanyasından yararlanmak adına tüm müşteri adaylarının ilk başta kendi adlarına ait Miles and Smiles kredi kartına başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuru sonucunda başvuruları onaylanan müşteriler bu kampanyadan faydalanmaya hak kazanmaktadırlar. Yapmış oldukları peşin veya taksitli alışveriş harcamalarında kampanya dahilinde miller kazanma şansı yakalamaktadırlar.

Kazanılan 5000 Mil Kredi Kartına Ne Zaman Yüklenir ?

Miles and Smiles kampanyasının şartlarını ve kurallarını yerine getirmiş olan müşteriler; yaptıkları alışveriş harcamalarından bir sonraki ay kredi kartlarına hediye miller sistem tarafından aktarılmaktadır. Kazanılan bu hediye miller otomatikmen Türk Hava Yolları hesaplarına aktarımı sistem tarafından sağlanmaktadır.

Kampanyanın Kuralı ve Sınırı Var Mı ?

Miles and Smiles kredi kartının mil kazandıran kampanyasının en önemli kuralı bu kredi kartına yeni sahip olan müşterileri kapsamaması olmasıdır.Önceden Miles and Smiles kredi kartına sahip olan müşteriler şahıslarına ait olan hesaplarını kapatıp tekrar kredi kartı sahibi olup kampanyadan yararlanma düşünceleri varsa malesef kampanyadan yararlanamadıklarını belirtmek istiyorum.

Kazandıran mil kampanyasından faydalanmak için kredi kartı başvuru tarihinden itibaren 6 ay boyunca kartın açık tutulması gerekmektedir. Açık tutulmayıp kapatılan kredi kartına sahip olan müşteriye kartı kapalı tuttuğu için kazanacağı mil sayısınca mil başına 4 kuruş cezai işlem uygulanmaktadır.

Kampanya Hakkında Bilinmesi Gereken Diğer Önemli Bilgiler Nelerdir ?

  • Miles and Smiles kredi kartına 1 Temmuz tarihinden önce başvuran müşteriler Miles and Smiles’ın mil kampanyasına dahil edilmemektedir.
  • Elinde hali hazırda Miles and Smiles kredi kartı bulunanlar, ikinci bir kredi kartı başvurusu yapıp tekrardan kampanyadan yararlanma şansını malesef yakalayamazlar.
  • Ayrıca bu kampanyadan yararlanmak isteyen müşteriler 31 Ekim 2017 tarihine kadar Miles and Smiles’e ait olan American Express kartlarını da kullanımını gerçekleştirmelidir.
  • Kredi kartı başvurusundaki nihai karar Garanti Bankası’na aittir.
  • Bu kampanyaya Garanti Bankası çalışanları dahil edilmemektedir.
  • Kampanya içeriğinde oluşabilecek değişimleri ve kampanyayı istediği tarihte sonlandırmayı Garanti Bankası yapmaktadır.
  • Miles and Smiles kredi kartının anlaşmalı olduğu Türk Hava Yolları tüm dünyada güven ve rahatlıkla uçuşunu gerçekleştirmektedir. Miles and Smiles kartı sayesinde elde edeceğiniz miller sayesinde Türk Hava Yolları kalitesiyle tüm dünyayı dolaşmanıza yardımcı olacaktır.
No Comments