Garanti Bankasından Son Bahar Kredisi

Garanti Bankasından Son Bahar Kredisi

Sonbahar Kredisi

Sonbaharın sonunda Garanti, ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş kredi seçenekleri sunuyor! Şimdi ihtiyaç kredileri için% 1.34’ten 48 aya kadar olan faiz oranlarını kullanarak başvurabilir ve ihtiyaçlarınızı ertelemezseniz.

Garanti İnternet veya Garanti cep ile; bir kredi talebinde bulunabilir, önceki başvurularınızı tamamlayabilir ve şubeye gitmeden hesabınıza aktarılan paranızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

No Comments

DenizBank Kredi Kartınıza Taksitli Nakit

DenizBank Kredi Kartınıza Taksitli Nakit

DenizBank Kredi Kartınıza Taksitli Nakit
KampanyalarKart KampanyalarıBonus Kart Kampanyaları DenizBank Kredi Kartınıza Taksitli Nakit
Deniz Bonus kredi kartı
Taksitli Nakit ile

DenizBank kredi kartınız ile İnternet Bankacılığı’ndan başvuru yapabilirsiniz.
Denizbank Kredi Kart’ınız yoksa hemen başvurabilirsiniz.

DenizBank kredi kartınız ile taksitli nakitiniz Deniz’de!. 10.000 TL’ye kadar 12 aya varan vadelerde Taksiti nakitinizi;
İnternet Bankacılığı’ndan

PARA boşluk, kartın son 6 hanesi boşluk kullanmak istediğiniz tutarı 3280’e mesaj göndererek,
DenizBank şubelerinden
4440800 DenizBank iletişim Merkezi’nden
DenizBank ATM *lerinden kullanabilirsiniz.
Taksitli nakit ile hayat Deniz’de güzel!
DenizBank kredi kartınız yoksa KKART yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik No ile birlikte 3280’e SMS gönderin, Denizbonus’un ayrıcalıklı dünyası ile tanışın.

DenizBank ATM’lerinden max. kullanılabilecek tutar günlük nakit çekim limiti ile sınırlı olup 3.000 TL’dir.

5000 TL Taksitli Nakit için Örnek Ödeme Planı
Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (Net) Aylık Taksit Tutarı (TL) Alınacak Ücretler (TL) Toplam Geri Ödeme (TL)
5,000 12 1,84% 478,86 0 5.746,29
No Comments

Emekliye Avans ve Faizsiz Kredi

Emekliye Avans ve Faizsiz Kredi

Emeklilik ve faizsiz kredilerdeki gelişmeler, nakit sıkıntısı çeken emeklilere yardımcı olacaktır. Üzerinde çalışılan düzenlemeye bağlı olarak, faizsiz kredinin 3 katı kadar veya 10 katını kullanabilecektir.

Emeklilere avans ve faizsiz kredi sağlamak için çalışmalar devam etmektedir.
Eğer bu yönetmelikler yanlış giderse, nakit ödemeye ihtiyacı olan emeklinin Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) avansını geri alabilir veya bankadan faizsiz kredi kullanabilir. Avans sistemi, emekliler SGK’ya başvurabilir ve maaşın 3 katına kadar ödeme yapabilirler. Ödenen avans, emekçinin maaşından 36 aya kadar taksitten düşülecektir. Bunun için herhangi bir faiz veya vade farkı tahsil edilmez. Maaş 2 bin liradan, emekliye 6 bin lira peşin para çekilebiliyor. Ayda 166.67 pound taksitle 36 ay içinde bunu ödeyecek.

TİCARİ KREDİ 10 AY, Emeklilik için faizsiz kredi bankaya yatırılır emeklilik maaşı sunar. Her şeyden önce kamu bankaları ile görüşmeler yapılacak. Anlaşmaya varıldığı takdirde, emeklilere maaşlarında olduğu gibi 10 kat fazla faizsiz kredi verilecektir. Emeklilik aylığı 2 bin lira, kredileri 20 bin liraya kadar çekebiliyor. Kredinin geri ödenmesi çalışanın maaşından taksitler halinde yapılacaktır. Dolayısıyla taksitler doğrudan hesaptan düşülecektir, ilave bir işlem yapılamaz

No Comments

HALK BANKASI’NDAN %0,80’DEN BAŞLAYAN KONUT KREDİSİ

HALK BANKASI’NDAN %0,80’DEN BAŞLAYAN KONUT KREDİSİ

Kuruluşu 1933 yılına dayanan ve 1938’den itibaren faaliyette olan Türkiye Halk Bankası, tüketicilere bütçeye uygun ödeme ve vade seçenekleri sunan bir devlet bankasıdır. Çalışan sayısı 17.000 civarında olup, yurt içi 956 ve yurt dışında 5 şubesiyle 3 adet yurt dışı temsilciliği vardır.

Tüketicilere uygun seçenekler sunarak, herkesi ev sahibi yapmak gayretindeki Halk Bankası’ndan %0,80’den başlayan konut kredisi kapsamında, aylık ödemesi 3.200 TL olan 100.000 TL’lik kredi kullanılabiliyor.

Detaylar neler?

Konut sahibi olmak isteyenler taksit ödemelerini dilerse eşit miktarda taksitlerle, dilerse kendi belirleyeceği tutar üzerinden konut kredisi ödeyebilmektedir. Müşterinin talebi doğrultusunda kredi taksitinin ilk 3 adedi ertelenebiliyor. Faiz oranı %0,80’den başlıyor; vade ise 3 ile 120 ay arasında değişiyor. Dosya masrafı 650 TL olup, ipotek tesis ücreti 155 TL’dir. Diğer masraflardan konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası ise konutun metrekaresi, lokasyonu vb. parametrelere bağlı.

Kredi müşterisi olmak için bankadan minimum taksit tutarı miktarında kredili mevduat hesabı açtırmak, kredi kartı başvurusunda bulunmak, minimum 3 adet otomatik ödeme talimatı vermek, diğer şartlar arasında. Hayat sigortası da zorunlu tutulup, müşteri yaşı, cinsiyeti ile kredi miktarına bağlı olarak belirleniyor. Örneğin 100.000 TL’lik ve 120 ay vadeli bir kredi için 35 yaşındaki bir erkek müşteri 210 TL hayat sigortası öder.

Taksit mi vade mi öncelikli?

Uzun vadeli borçlanmadan kaçarak yıpranmamayı seçenler, 100.000 TL Halkbank konut kredisi çekildiği varsayıldığında aylık 3.600 TL taksit ödeyerek 3 yıl kadar kısa bir sürede ev sahibi olabiliyor. Geri ödeme tutarı ise 14.500 TL’ye tekabül ediyor.

Aylık ödenen taksit tutarı olarak 3.600 TL ödemek istemeyenler için alternatif olarak sadece %0,09’luk bir farkla %0,89 faiz oranı ile 120 ay vade yoluna gidebilir. Bu durumda aylık ödenecek taksit tutarı 1.360 TL’ye düşüyor.

Son olarak, bu kampanya kapsamında belirlenen faiz oranları yeni kredi müşterilerine özeldir. Yapılandırma adı verilen yeniden finansman veya öbür bankaların Halkbank’a transferinde kullanılması söz konusu değildir.

No Comments

Bankadan Kredi çekebilir miyim?

Bankadan Kredi çekebilir miyim?

Bankaların müşterilerine sunduğu hizmetlerin başında gelen kredi kullandırma hizmetinden faydalanıp faydalanamayacağınız konusunda aklınıza takılan soruların cevaplarını buradan sizlere açıklamak istiyoruz. Özellikle son zamanlarda giderek farklılaşan kredi türleri arasında ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi en çok tercih edilen kredi türlerinin başında gelmektedir. Bu yüzden sizlere kredi çıkıp çıkmayacağı konusunda bilgi verelim.

Kredi çıkması için gereke şartlar

Öncelikle iki unsur üzerinde duran bankaların önem verdiği konuların başında sigortalı olarak çalışıyor olmak veya bankalarda düzenli olarak bir hesabınızın bulunması kredi çekme konusunda sizlere gerekli olan bilgileri verecektir.

Kredi çekme konusunda yukarda bulunan bu unsuları eğer taşıyorsanız banka sizlere muhtemel kredi verme konusunda imkanlarını sunacaktır. Ancak limit konusunda çalıştığınız kurumdan aldığınız ücret veya nakit paranızın durumu banka tarafından değerlendirildikten sonra açıklanacaktır.

Sigortalı olarak çalışanların en az 3 ay boyunca sigortalarının kesintisiz yatması durumunda banka müşterilerine maaşlarına göre kredi limiti vereceklerdir. Bu durum esnaf olanlar içinse son 1 yıl içerisinde vergi levhası olması ve gelir olarak firmanızın kar olarak gösterilmesi gerekmektedir. Eğer firmanızın vergi levhası 1 yıldır varsa ve son 1 yıl içerisinde kar elde ediyorsanız banka sizlere kredi verme konusunda herhangi bir problem yaratmayacaktır. Bu yüzden bankadan kredi çekmeden önce bu yukarda bahsettiğimiz detayları bilmeniz sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.

Kredi Sicil Notunuzu yüksek tutun

Bankaların baktığı bir diğer konuların başında Kredi Sicil Notu gelmektedir. Kredi sicil notu yüksek olan müşterilerin genellikle bankalardan kredi çekerken herhangi bir sorun ile karşı karşıya kalmadığını ve işlemlerini kolay bir şekilde hallettiklerini açıklamak istiyoruz. Bu yüzden kredi sicil notunuzun yüksek olması kredi çekerken sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.

No Comments

Kredi alırken dosya masrafı kalktı mı?

Kredi alırken dosya masrafı kalktı mı?

Kredi çekerken en çok şikayetçi olduğumuz konuların başında gelen “Dosya masrafı” nın son düzenleme ile kalktığına dair gelen bilgilerin müşteriler arasında hayal kırıklığı yarattığını açıklamak istiyoruz. Özellikle bankaların her kredi çeken müşterisinden temin ettiği “Dosya Masrafı” adı altında aldığı bu ücretin kalktığı geçtiğimiz günlerde BDDK tarafından resmen açıklanmıştı. Ancak son zamanlarda müşterilerin bu yönden gelen şikayetlerini inceleme altına aldığımız zaman bu sefer farklı bir isim adı altında bankaların müşterilerinden dosya masraflarını aldığını görüyoruz.

Dosya Masrafı yerine “Kredi Tahsis Ücreti”

Konut kredisi, Taşıt kredisi veya ihtiyaç kredisi olarak çektiğimiz kredilerin yasal faizleri yetmezmiş gibi bir de bankaların kredi tahsis ücreti adı altında müşterilerinden aldığı ücretler can sıkmaya başladı. Bu kredi dosya masrafının yine müşterilere yansıyan bedellerinin 250 TL ile 750 TL arasında bir rakam olduğunu ve bu alınan paranın yine haksız bir şekilde alındığını belirtmek istiyoruz.

Müşterilerden alınan bu ücretlerin özellikle yasal olmadığı konusunda yapılan itirazları her seferinde dile getiren BDDK’nın bundan sonra nasıl bir adım atacağı merak konusu olmaya başladı. Ancak bankaların bu kredi tahsis ücretlerinden elde ettiği gelirlere baktığımız zaman ne kadar büyük rakamların döndüğünü görmüş oluyoruz.

Geçtiğimiz yılın 6 aylık dönemi içerisinde bankaların müşterilerinden aldığı kredi tahsis ücretleri yani dosya masrafları ücretlerinin bankalara getirisin 2.8 Milyar gibi net bir rakam olması gerçekten büyük bir soygun olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu tahsis ücreti dışında müşterilerinden aldığı yasal faizlerle beraber bankaların toplamda elde etmiş olduğu gelir 12.9 Milyar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uzun zamandır merakla beklenen ancak henüz net bir adım atılmayan Dosya Masrafı adı altında müşterilerin kredi çekerken ödemek zorunda olduğu bu ücret konusunda gelen son detayları siz değerli okurlarımıza ile paylaşmaya devam edeceğiz.

No Comments

Garanti Bankası Apple Kredisi

Garanti Bankası Apple Kredisi

Apple ürünlerine olan rağbetin giderek arttığı günümüzde bankaların müşterilerine sunduğu yeni kredi türleri ortaya çıkmaya başladı. Son zamanlarda giderek popüler hale gelen teknolojik ürünlerin taksitle alma fırsatının olmamasından sonra Garanti Bankasının müşterilerine sunduğu bu hizmet detayları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Apple Kampanyasının detayları

Garanti Bankası’nın anlaşmalı olduğu Lydia, Troy ve Pupa mağazalarından yapacağınız alışverişlerinizde geçerli olacak olan bu kredi türüne başvuruda bulunmak için yapmanız gereken bankanın şubelerini veya mobil bankacılık hizmetlerini kullanarak Apple kredisine başvurmak yeterli olacaktır. Özellikle 3 Bin TL ile 12 Bin TL arasında kredi imkanı bulunan bu Apple kredi türünden çekeceğiniz tutarların faiz oranlarını açıklama istiyoruz.

3 Bin TL tutarında çekmiş olduğunu kredinin vade tutarını Garanti Bankası 12 ay olarak belirlemektedir. Aylık taksit olarak 282,08 TL taksit ödemesi olan bu kredinin toplam geri ödemesi ise 3.384,99 TL olarak hesaplanmaktadır. Aylık faiz oranı ise 1.59 üzerinden hesaplanmaktadır.

5 Bin TL Apple kredisi çekmek isteyenlerin ise aylık faiz oranı olarak 1.59 üzerinden ödeme yapacaklarını belirtmek istiyoruz. 24 ay taksit imkanı sunan bankanın geri ödeme konusunda müşterilerine sunduğu taksit fırsatı ise 261.61 TL olarak hesaplanmaktadır. 5 Bin TL’nin 24 aylık süre içerisinde geri ödeme planı ise 6.278,57 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.

10 Bin TL Apple kredisi çekmek isteyen müşterilerin 24 aylık taksit halinde çektikleri bu kredi türünde taksit seçeneği olarak aylık ödemeleri gereken tutar 523.22 TL’dir. Geri ödeme konusunda ödenecek olan tutar ise 12.557,20 TL’dir.

12 Bin TL kredi çekmek isteyen müşterilerin maksimum vade sayısı ise 48 olarak belirlenmektedir.383 TL aylık geri ödemesi olan bu tutarın toplam geri ödemesi ise 18.428,98 TL olarak banka tarafından müşterilerine sunulmaktadır.

No Comments

 İnternetten Kredi Başvurusu Yapılabilir Mi?

 İnternetten Kredi Başvurusu Yapılabilir Mi?

Bankacılık hizmetleri almak isteyenler tarafından en çok merak edilen ayrıntılardan biri de internetten kredi başvurusu yapılabilir mi konusudur. İnternet dünyası üzerinden banka kredi başvuruları yapılabilmektedir. Yalnızca internet üzerinden değil, bireylerin tercihleri doğrultusunda mobil cihazlar üzerinden de banka kredi başvuruları kolayca yapılabilmektedir.

İnternetten Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

l İnternetten kredi başvurusu yapmak oldukça basit ve daha kısa sürelidir. Bu bakımdan bankalardan kredi başvurusu yapanların büyük bir kısmı genellikle ilgili finans kurumlarının şubelerine gitmeden ilgili finans kurumlarının internet siteleri üzerinden kredi başvurusu yapabilmektedirler.

l İnternet üzerinden banka kredisi başvurusu yapabilmeniz açısından ilk olarak ilgili finans kurumunun web sitesine kayıt olmanız ve kredi kartı veya bankamatik kartını kullanıyor olmanız gerekmektedir.

l Bu adımları gerçekleştirdiğinizde ilgili bankanın internet sitesine giriş yaparak buradan kredi başvurunuzu yapabilir ve sonucu ortalama 5 dakika içerisinde sisteme sunduğunuz cep telefon numaranıza SMS yoluyla alabilmektesiniz.

İnternetten Kredi Başvurunuz Onaylandığında Yapmanız Gerekenler Nelerdir?

İnternet üzerinden kredi başvurunuzun onay alması durumunda, yapmanız gereken tek şey hemen kredi başvurusunda bulunduğunuz finans kuruluşunun herhangi bir şubesine şahsen giderek kredi başvurunuzu onaylamanızdır. Bu aşamadan sonrasında kredinizi tercihiniz doğrultusunda banka şubenizden nakit olarak veya banka hesabınıza gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İnternetten Kredi Başvuru Kimler Yapabilir?

İnternet üzerinden 18 yaşını doldurmuş olan, TC vatandaşı olan ve ilgili finans kurumundan bankacılık hizmetleri alan herkes kredi başvurusu yapabilmektedir.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Yapmanın Başlıca Avantajları Nelerdir?

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmanın diğer başvuru kanallarına oranla birçok avantajları bulunmaktadır. İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmanın başlıca avantajları ise şunlardır;

Kredi Sonuçlanması Oldukça Hızlı

l İnternet üzerinden kredi başvurusunda bulunmanın başlıca avantajlarından biri, kredi sonucunun çok daha kısa süreler içerisinde sonuçlanmasıdır.

l Örneğin, banka şubesi üzerinden kredi başvurusu genellikle 20 dakika içerisinde sonuçlanabiliyorken, internet üzerinden kredi başvurusu ortalama 5 dakika içerisinde neticelendirilmektedir.

Kolay Başvuru

l İnternet üzerinden kredi başvuru yapmanın başlıca avantajlarından biri de, banka şube kanalına göre daha kolay şekilde gerçekleşmesidir.

l Örneğin, kredi başvurusunda banka şubesi üzerinden bireylerden başvuru formu doldurulması talep edilirken, internet üzerinden gerçekleştirilen kredi başvurusunda bu gibi formatiler bulunmamaktadır.

l Bu bakımdan banka kredisi başvurusu, en kolay ve pratik olarak internet üzerinden gerçekleştirilmektedir.

İnternet Üzerinden Kredi Başvurusu Dışında Başka Ne Gibi Bankacılık Hizmetlerinden Faydalanılabilmektedir?

Hemen hemen tüm bankacılık hizmetleri artık online olarak internet dünyası üzerinden sunulmaktadır. Bu bakımdan yalnızca internetten kredi başvurusu yapılabilir mi konusunda değil, bireyler tercihleri doğrultusunda birçok bankacılık hizmetleri hakkında internet üzerinden online olarak hizmetler talep edebilmektedirler.

Bu bakımdan bankacılık hizmetlerinde bireylerin ilk tercihi, internet üzerinden online bankacılık hizmetleridir. Sizler de bankanızın şubesine gitmeyi tercih etmezseniz, bankanızın internet web sitesi üzerinden dilediğiniz bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

No Comments

Faizsiz Kredi Hesaplama

Günümüzde pek çok insan kredi kullanmayı düşünmekte ya da kullanmış durumdadır. Ancak bu kişilerden büyük bir çoğunluğu
Kredi Hesaplama işleminin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Alacakları krediye ne kadar faiz uygulanacağı, kaç ay vadede kaç lira taksit çıkacağı gibi bilgileri hesaplama yapmayı bilmemektedirler. İnternet üzerinde pek çok site bu konuda hizmet vermektedir ve kullanıcılara istedikleri hesaplamayı yapmalarına yardımcı oldukları gibi hangi bankanın hangi faiz oranı ile kredi verdiğini de göstermektedirler.

Bana kredi çıkar mı? Nasıl öğrenebilirim?

Kredi çıkıp çıkmayacağını öğrenmek artık çok kolaydır. Bunu öğrenmenin en eski ve bilindik yolu tabi ki banka şubesine gitmek ancak günümüzde teknoloji sayesinde buna hiç de gerek yok. Artık internet üzerinden, bankaların internet adreslerinden ön başvuru yapabilir ya da bankaların belirlediği kısa mesaj numaralarına mesaj atarak gelen cevap ile kredi durumunuzu öğrenebilirsiniz. Bu ön başvurular sonrası kişiler alabilecekleri kredi tutarları hakkında ve gelir belgesi gerekip gerekmediği konusunda bilgi alabilmektedirler.

Faiz ödemeden kredi alınabilir mi?

Normal şartlarda Faizsiz Kredi almak tabi ki imkânsızdır. Çünkü bankaların krediden elde ettikleri tek kazanç faiz kazancıdır. Ancak bazı bankalar bazı dönemlerde kendi belirledikleri özel müşterileri için bazı şartlar karşılığında faizsiz kredi verebilmektedirler. Örneğin, 3 fatura talimatı veren müşteriye 6 ay taksitli 600TL kredi ya da maaş ödemesi yapılan müşteriye yine 500 ya da 1000 TL gibi düşük tutarlı ve kısa vadeli faizsiz kredi kampanyaları düzenlenebilmektedir. Burada bankaların amacı para kazanmaktan ziyade kampanya ile özel müşterilerinin bağlılığını sağlamaktır.

No Comments

Kredi Çekmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalıdır?

Kredi Çekmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalıdır? İnsanlar günlük hayatlarında çeşitli ihtiyaçların karşılanması için zor duruma düştükleri zaman, ya da nakdi olarak sıkıntıya girdikleri zaman farklı bankalarla iletişime geçerek kredi arayışı içine girmektedir. Bankalar günümüzde bu konuda milyonlarca müşterisine destek olmakta ve belirli bir faiz karşılığında müşterilerine kredi kullandırmaktadırlar. Ev kredisi, ihtiyaç kredisi ve araç kredisi günümüzde en sık kullanılan kredi türlerindendir. Bilindiği üzere bankaların kredi kullandırmak için önemsediği konulardan bir tanesi şüphesiz kredi notudur.

Bu yüzden kredi notuna göre kredi onayı veren bankalara gitmeden önce kredi notunun kaç olduğunu öğrenmekte fayda bulunmaktadır. Kredi kullanmak isteyen kişiler kredi notlarını öğrenmeden önce kredi çekmek için kredi notum kaç olmalıdır? sorusunun cevabını aramaktadırlar. Çünkü buna göre bankanın vereceği cevap hakkında bankaya gitmeden fikir sahibi olunabilmektedir. Kredi notu hesaplamasında farklı değişkenlerden yararlanılır.

Bireylerin daha önceki bankalara olan borçlarının ödenmiş olması, kredi kartı borçlarının düzenli olarak ödenmesi ve faturaların zamanında ödenmesi kredi notunu etkileyen en önemli konulardandır. Bu yüzden kişilerin kredi notlarının yüksek olması için bu ödemeleri zamanında yapmaları gerekir. Bankalar 1300 ile 1499 arasında kredi notuna sahip olan kişilere hiç bir sorun çıkarmadan istedikleri krediyi kullandırırlar ancak kredi notu 0 ile 799 arasında olan kişilerin bankalardan kredi alabilmesi çok zordur. Eğer kredi notunuz 800 ile 1299 arasında bir değerde ise ipotek göstermek şartı ile ya da kefil şartı ile kredi kullanabilirsiniz.

No Comments