Bilim adamları Şekeri Doğrudan Kanserle Bağlatılıyor

şeker

Bilim adamları Şekeri Doğrudan Kanserle Bağlatılıyor

 

Belçika’daki bilim adamları, şekerlerin kanserli tümörlerin büyümesini uyarabileceğini buldu.

Bazı şeker türlerinin kanser hücrelerini daha da hızlı büyütebileceğini düşünüyorlar, ancak bunun neden olduğundan emin değiller.

Bilim adamları, şeker ve kanser arasındaki bağlantıyı süpürme sonuçları ve daha fazla araştırma gerektirir söylüyorlar.

Bulguların kanser hastaları için yeni diyet planları oluşturmasına yardımcı olabileceğini söylediler.

No Comments

Yaşlanma Çok mu Hızlı

yedigun

Yaşlanma Çok mu Hızlı

Hepimiz büyüyoruz. Ancak, çoğumuz yaşlanmanın çok hızlı olduğunu bilmiyoruz. Hoşça kalın! Saatleri yıllar hatta on yıllar geri çevirmek için yapabileceğimiz düzinelerce şey var.

Hepimiz güçlü, hastalıksız bedenler ve zihinler isteriz, böylece çalışmaya, sevdiğimiz şeyleri yapmaya ve önem verdiğimiz insanlarla kaliteli zaman geçirmeye devam edebiliriz.

Telomer uzunluğu ne kadar hızlı yaşlandığımızı gösteriyor

Nasıl Hızlı, Sahte ve İşlenmiş Gıdalar Ölüyor?

Kanseri Yenmek: Kesme Şekeri Bir Kişinin Ölüm Cümlesini Nasıl Ters Çevirir?

Bilim adamları Şekeri Doğrudan Kanserle Bağlantılıyor
Statin İlaçları
Kolesterol Düşürücü Statin İlaçlarına ‘Evet’ Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler
Sürücülerimiz lisansı, bir yaş olduğumuzu söylüyor, ancak vücutlarımızın içinde mikroskopik telomerler farklı bir hikaye anlatıyor olabilir. Bilim adamları onları ölçebilir ve bize ne kadar uzun sürebilirse onu söyleyebilir. Telomerler, bir ayakkabı bacasında plastik bir ucu gibi davranıyor. Kromozomlarımızı ve DNA’larımızı koruyorlar. Ancak zamanla hücreler ikiye bölündüğünde telomerleri küçülerek sağlık sorunlarına neden olurlar. Telomerlerin küçülmesi ne kadar çabuk yaşlanır.

Kadın sağlığı doktoru Sara Gottfried , kendisinden daha yaşlı hissettiğini ve test etmeye başladığını fark etti. “45 yaşındaydım. Kronolojik olarak yaşlanmanın aksine biyolojik açıdan en iyi belirteç olan kromozomların küçük kepçeleri olan telomerle ilgilendim” diyerek şöyle devam etti: “Testi başarısız oldum, 65 yaşındaki bir kadının telomeraları vardı ve 45 yaşındayken duymak istemediğim bu değil! ”

Daha İyi Seçenekler Ödeme Kazan

Dr. Gottfried, telomerlerin çok hızlı küçüldüğünün başlıca sebebi sağlıksız yaşam tarzı seçimleri olduğunu keşfetti.

“Bence, hiç kimsenin bilmediği en büyük sorun, yaşlarının çok hızlı olması” ve “Benim ilginç tarafım bunu ölçebilirsin” dedi.

OKUYAN: Kanseri Yenmek: Kesme Şekeri Bir Adamın Ölüm Cümlesini Nasıl Ters Çevirir?

Bir kişinin yaşlanması ne kadar iyi puanı toplayacak kendi testini geliştirdi, bu kitabı gençken paylaşıyor .

Dr. Gottfried, “Gelişmek için yaklaşık beş yılımı aldım” diyen Gottfried, “Başta kadın olmak üzere binlercesi binlerce kişi tarafından geçirildi ve yaklaşık 10 yıl ortalamaya ulaştı” dedi.

56 yaşındaki Cathy Pickle gemiye atlanan kadınlardan biriydi. Yoğun programının taleplerini karşılamakta zorluk çekiyordu.

“Her zaman yoruldum,” diye hatırlattı, yaşamak zorunda kaldığı hâlâ çoktan olduğuna işaret etti. “Çocuklarım var ve onlarla hala aktif olmak istiyorum çünkü hepsi gerçekten aktif ve mekânsal” dedi.

Yaşlanma Karşıtı Diyet

Dr. Gottfried, Cathy’nin karbonhidratlardan, özellikle şeker ve tahıllardan vazgeçerek diyetini gözden geçirmesini önerdi. Ayrıca, Cathy’nin hazır gıdalardan, büfeden kutulu öğeler ve fast food restoranlarından oluşan işlenmiş gıdalardan vazgeçmesini önerdi. Cathy kendisi ile dürüst ve çoğunlukla sözde “Standart Amerikan Diyeti” ne sıkıştığını itiraf etti.

“Büyük olan, pek yeşil yememiştim eskiden” dedi, “Kötü” diye güldü.

OKUYUN: Ne Kadar Hızlı, Sahte ve İşlenmiş Gıdalar bizi öldürüyor?

Cathy genç ve sağlıklı tutmak için ona enerji ve mikro besin sağlayan bir diyet yemeye başladı. Çoğunlukla sebzelerden oluşur. Cathy, sallamalarında ve yemeklerde yeşillik yemeye başladığını ve kendini daha iyi hissetmeye başladığını söyledi.

Gottfried, sebzelerin çoğuna ek olarak sağlıklı protein benzeri balıklar ve avokado ve zeytinyağı gibi iyi yağların tüketilmesini öneriyor. Ayrıca, anti-inflamatuar ve cildi sıkılaştırıcı kolajen ile doldurulmuş kemik suyu içmeyi savunuyor.

Dr. Gottfried bağırsakların güçlendirilmesinin bize genç kalmasına yardım ettiğini söylüyor. Bunun anlamı, probiyotikler olarak da bilinen, iyi bakterilerin yeterli miktarda alınması demektir. Probiyotiklerin büyük bir kaynağı, kimlik-chi gibi mayalı sebzeler ve bakkalın soğutulmuş bölümünde bulunan lahana turşusu. Fermente sebzeler, 40 yaşından sonra artmaya başlayan kan şekerimizi sıfırlamamıza yardımcı olur.

Oruç Kullanmanın Faydaları

Doğru yeme yiyerken bizi daha genç kılarken, besin almadan da tamamen yok oluyor çünkü oruç hücrelerini daha verimli hale getirebiliyor. Dr. Gottfried, yatmadan önce üç saat, akşam yemeği ile kahvaltı arasında 12 saat hiçbir yiyecek önermez. Ayrıca bu hızın haftada bir veya iki kez 16 saat arttırılmasını öneriyor.

Farklı Egzersiz Çeşitleri

Dr Gottfried, hareketin yararları üzerine bir spot parlıyor.

“Gençleşmeye gelince, yapmamız gereken en önemli şeylerden biri egzersiz” olduğunu belirterek, “Vücutta ne tür bir egzersiz yaptıysanız, beynin sizin daha genç olduğunuzu düşünmesi için kandırması” dedi.

Yaş ilerledikçe kaslarımızı kaybederiz, ancak kaldırma ağırlıkları onun yerini alabilir. Gottfried’e göre, günde 20 dakika sauna yapmak, ömrünü uzatan bir geni etkiler ve erken ölüm oranını yüzde 40 oranında azaltır.

“Bu çok büyük” diye bağırarak, “Biliyorsun, saunalar, sadece sizi ısıtmaktan fazlasını yapıyorlar, aslında hafif bir egzersiz şeklidir”.

Yeterli Uyku Almak

Yaşlanma, zarifçe düzgün bir şekilde uyumanızı gerektirir. Yani gece yedi sekiz buçuk saat demek. Ne yazık ki, bu pek çok insan için emir vermek için çok uzun süre gerekli.

“Sorun şu ki, çoğumuz bunu yapamıyoruz,” diyor Dr. Gottfried, “Bunu bir uykudan kurabilirsiniz. Yeni duruş yaparken uyduğunuzda aslında 2 kat fazla saydığına dair veriler var. gece uyumak.”

Cathy gündüz yorgunluğuyla uğraşmasına rağmen, gece uykusuna müdahale edeceğinden korkarak uyumasına asla izin vermedi. Ama şimdi, onun için gider ve ödülleri alır.

“Çalışmalarımdan sonra eve gidersem ve gerçekten yoruldum, gidersem ve yarım saat süreyle uyuduktan 45 dakika sonra gençleşebilirim ve önümüzdeki üç, dört saat boyunca kendimi harika hissediyorum ve ben Hâlâ geceleri uyuyabilir “dedi.

Stres Hormonunu Sıfırla

Araştırmalar, endişeli ya da endişeli olduğumuz duygularımızı sağlığımıza ciddi ölçüde zarar verebilir ve çoğu zaman huzur dolu duygular yaşarsak bizi daha hızlı yaşlar. Doktor Gottfried, stresinin açıkça sağlık konularının kaynağı olduğunu ve tek o olmadığını söylüyor.

“Çalışan bir anne olmanın maliyeti her iki ucunda mum yakarak” dedi, “Tıp eğitimime maliyet geldi ve telomeralarımda ortaya çıktı. Dolayısıyla, çok düşündüğüm sorun bu. İnsanlar sahip olduklarını bilmiyorlar ve biz de ona hitap etmeliyiz. ”

Dr. Gottfried, ormandaki gibi sakin bir ortamda 20 dakika boyunca yürümeyi sürdürdüğünü söylüyor, kortizolü yeniden başlatıyor, stres hormonu ve beynin yararına. Köpük merdaneleri gerginliği ve stres depolayan kasları hafifletmeye yardımcı olur. Namaz da endişeyi en aza indirir.

Yeni bilgiler yaşlanmanın ve hastalığa ait belirtilerin yaklaşık yüzde 90’ının yaşam tarzı seçimlerinden kaynaklandığını gösterirken, akıllı olanlar yaşlanmanın daha genç kalmak anlamına geldiğini gösteriyor.

No Comments

Karaciğer nasıl temizlenir

bunları biliyor musunuz

Karaciğer nasıl temizlenir

malzemeler:
Bir parça rendelenmiş taze zencefil
1 su bardağı sıcak su
1/2 adet limon
1 tatlı kaşığı bal
3 adet karanfil

hazırlanışı :

Sıcak suyun içerisine yarım limonun tamamını sıkın ,Rendelenmiş zencefili suyun içerisine atın
Ardından bal ve karanfili ekleyin.
Karışımı 6, 7 dakika dinlendirip süzün.  Ferah bir tat için taze nane ekleyebilirsiniz.

No Comments

Kulak Ağrısına ve Kaşıntısına doğal çözüm

sogan suyunun faydaları

Kulak Ağrısına ve Kaşıntısına doğal çözüm

şiddetli kulak ağrısı çekenlere soğan suyunu önerdi.

Kulak Ağrısına soğan suyu iyi gelir.

Bir damla çiğ soğan suyu kulağa damlatılırsa kulak ağrısı geçer.

Ağrıyan kulağın içine 1 damla (fazla değil) çiğ soğan suyu damlatın.
Ya da kulak temizleme çubuğunun ucundaki pamuğa soğan suyu damlatarak kulağınızın içine sürün. ( çocuklarda etkilidir. )
2 dakika içinde kulak ağrısı geçecektir.
Kulak Ağrısı İçin Ne Yapmalıyız

Doktora gidene kadar kulak ağrılarının dindirilebilmesi için uygulanabilecek basit yöntemdir.

Bu yöntemler uygularken ne kısa sürede bir Sağlık kuruluşuna başvurmanızda fayda olacaktır.

1 Comment

Gece Yolculuk Yapan Sürücüler

Gece Yolculuk Yapan Sürücüler

Gece Yolculuk Yapan Sürücüler

Kahve ve demleme çayının geçici olarak uyanıklığını artırdığı ancak bu etkinin 30 dakika içinde başladığı bildirildi

Sürücünün burnunu çekmek için araca girdiğini gösteren işaretleri de gösteren , araştırmanın zihin ve bedenin yolculuğa başlamadan önce yeterince güçlü ve dinlenmiş olması için en az 7-8 saat uyku gerektiğini yapılan araştırmalar uyardı.

“Aracın güvenli bir yerde durdurulması ve en az 30 dakika uyku molası vermesinin, bu önlem alınmasına rağmen uzun yolculuklarda yorgunluk başlarsa önemlidir. “Kahve ve demlik çayının uyanışı geçici olarak arttırdığı biliniyor, ancak bu etki 30 dakika içinde başlar.

Mümkünse, biyolojik ritminizin uykulu olma ihtimalinin yüksek olduğu gece yarısı ile 6saat arasında seyahat tercih edilmemelidir. İdeal olarak, yola uzun yolculuklarda araba kullanabilen ve yolda 2 saatte bir araba kullanabilen biriyle değişmesi önerilir.

No Comments

Evde siyah nokta tedavisi

burundaki siyah noktalar

Evde siyah nokta tedavisi Doğal olarak burundaki siyah noktalardan kurtulmanın yöntemleri

 Limon suyu

İlk önerimiz limon suyu. Limon suyunu ve suyunu eşit miktarda karıştırın ve doğrudan siyah lekelere uygulayın. Karışımı yüzünüzde 15-20 dakika bırakın, sonra iyice yıkayın. Başka bir alternatif; Uykuya almadan önce limon suyunu maske olarak da kullanabilirsiniz.

Zerdeçal , Süt , Limon

Zerdeçal, süt ve limon suyu kalın bir macun oluşana kadar karıştırın. Ardından bu karışımı sorunlu bölgeye hafifçe masaj yapın. 15-20 dakika sonra ılık suyla temizleyin.

Elma Sirkesi

1 litre haşlanmış su ve 2 çorba kaşığı elma suyu, derin bir kapta karıştırın. Kafanızın üzerine bir havlu koyun, yüzünüze bir çare koyun. Yaklaşık 10 dakika bekleyin; Gözeneklerinizi açıldığını, yüzünüzdeki istenmeyen lekelerin temizlendiğini hissedersiniz.

Yumurta Akı

Yumurtayı bir kapta iyice yıkayın. Kabarık olduktan sonra yüzünü bir fırça ile fırçalayın. Küçük parçaları, siyah lekelerin bulunduğu alanlara nazikçe yapıştırın.

Yüzünüzdeki yumurta akılarını kuruttuktan sonra, ikinci kat yumurta akılarını peçete parçalarına uygulayın. Maskeyi kuruttuktan sonra peçeteleri yavaşça soyun ve ılık suyla temizleyin.

No Comments

Yağlardan Ananas Suyu ile Kurtulun

ananas

Yağlardan Ananas Suyu ile Kurtulun

Ananasın, insan vücudunda ihtiyaç duyulan bütün vitaminleri ve 16 doğal mineral içerdiğini kaydeden Enç, “Ananasın kilo verdirmede ki sırrı ise zengin suyunda saklıdır.

Ananas suyu vücuttaki yağı etkili bir şekilde eritebilir. Bu nedenle her gün yemekte ananas ya da ananas suyu tüketilebilir. Yani kısacası Ananas sağlıklı bir diyet meyvesidir. Ancak yemeden önce ananası tuzlu suda yarım saat bekletilmesi gerekir. Mide ve bağırsakları temizler.

Ananas etin sindirilmesinde yardımcı olabilir. Ananasta bulunan protein mayası, yemeklerdeki proteinleri etkili bir şekilde çözümleyerek mide ve bağırsakları hareketlendirir. Cilt ve saçı güzelleştirir. Ananasın içerdiği zengin B vitamini cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve saçı da parlatır. Bunun yanı sıra ananas stresin giderilmesi ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine de yardımcı olur.

Tansiyon ve kandaki yağ oranını düşürür. Ananas kan dolaşımını hızlandırarak hem tansiyonu, hem de kandaki yağ oranını düşürmede etkili olabilir.

Ananas, vücutta yağ birikimini de önler. İdrar söktürücü özelliği sayesinde de vücuttaki toksinlerin atımına yardımcıdır” ifadelerini kullandı.

No Comments

Çocuğumuzu Mutlu Etmenin yolları

dogum

Çocuğumuzu Mutlu Etmenin yolları

Çocuğumuzun Sorduğumuz sorular eşliğinde çocuk kendisine sorulan soruları içselleştirecek, verdiği cevaplar karşısında sizi de mutlu edecektir.

hangi sorular çocukları mutlu eder?

Bugün hiç bitmesin’ dediğin bir an var mıydı?
Neye minnettarsın?
O konuyla ilgili ne yapmayı düşünüyorsun?
Olumsuzluklara karşı nasıl olumlu bakabiliriz?
Sence ne hissediyor?
Bu seni mutlu etti mi?
Tatil gününde ne yapmak istiyorsun?
Bugün benim ile ne yapmak istersin ?
Birinin mutlu olması için neler yapabiliriz?
Bugün dışarıda nereye gidelim?
En çok neyi yaptığında mutlu oluyorsun?
En sevdiğin arkadaşın kimler?

No Comments

En iyi dogal kas gevşeticiler

bunları biliyor musunuz

En iyi dogal kas gevşeticiler

En iyi dogal kas gevşeticiler olarak : sarı papatya ,vişne suyu , Yaban mersini , kırmızı biber , D vitamini , Magnezyum ve Dinlenme olarak doğal olarak bu sorunlardan kurtulabiliriz.

kas spazmı bu tür kramplar, çeşitli nedenlerle ve vücudunuzun birçok alanında harekete geçiyor.

Genelde rastlanan Spazmlar karında, kollarda, ellerde ve ayaklarda yaygındır.

Papatya :  kas spazmları  dahil olmak üzere çeşitli rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan eski bir bitkidir.

Vişne suyu :  Çok yaygın olan iltihaplanma ve kas ağrısı ile mücadeleye yardımcı olabilir.

Yaban mersini : Antioksidan güçlere sahiptir ve oksidatif stres ve inflamasyonu azalttığı gösterilmiştir.

Cayenne Biberi : Krem ​​olarak kullanıldığında, kas spazmından etkilenen bölgelere uygulayabilirsiniz.

Yumurta : Yumurta , balık ve toptan süt gibi yiyeceklerde de alabilirsiniz. Güneş ışığına düzenli maruz kalmak D vitamini almak için başka bir yoldu

Magnezyum : Bu mineral çoğunlukla muz, badem, bakliyat ve kahverengi pirinç gibi gıdalarda bulunur.

Dinlenme : Bazen kas spazmları aşırı uyarılmış kaslardan kaynaklanır ve buz, beynin aşırı aktif kas içine dürtü iletilmesini sakinleştirmeye yardımcı olabilir.

No Comments

Limonun Faydaları

limonun faydaları

Limonun Faydaları

Limonun Faydaları Türki’de yetişen her mevsim bulabileceğimiz bir gıda limon.
Limon suyu vücudun C vitamini ihtiyacını karşılar.
Sıcak suyun içine bir kaç damla limon suyu ekledikten sonra 3 dakka bekledikten sonra içilir sindirim sistemine iyi gelir
karaciğeri temizler.
İçindeki asitle enfeksiyonlarla savaşır.
Kalp krizi, kalpdamar rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklardan vücudu koruyan bir antioksidandır.
Çok az miktar da gliserin ile uygulandığında limon suyu kuru ciltlere iyi gelir.
Tansiyonu düşürür ve iyi kolesterolü arttırır.
Limon suyu deniz canlıları ve et üzerine sıkıldığında bakterileri öldürür. Bu sayede sindirim sistemi sorunlarını önler.
Kolon, prostat ve göğüs kanserini azaltan bir antikanserojen besindir.
Hücrelerdeki metabolizma sorunlarını giderir ve bu sayede kanser oluşumunu engeller.

Sivilcelere uygulandığında akneleri kurutur.
Limon suyu saçların rengini açar ve cildi beyazlaştırır.
Limon suyu dildeki iltihaplara iyi gelir.
Soğuk algınlığını iyileştirir.
İdrar yollarında görülen enfeksiyonlara karşı etkilidir.
Limon suyu cilde parlaklık kazandırır.
Limon suyu gargara yapmak için de kullanılır.
Plakları temizler, dişleri beyazlatır ve diş minesini güçlendirir.
Limon suyuna koyulan bir çay kaşığı tuz her sabah içildiğinde kolesterolü düşürür ve zayıflatır.
Limon suyu susuzluk ve ishale karşı etkilidir.
Her gün bir yemek kaşığı limon suyu astıma iyi gelir
Sabah ılık su ile içilen limon suyu vücuttan toksinleri atar,,
Vücuttaki pH düzeyini dengeler,

Limonun Faydaları Bitmiyor

Limon denilince ilk akla gelen ekşi ve salatalar için kullanırlar bir meyvedir.

limon c vitamin olarak vücudun Çoğu c vitamin eksikliğini gideriyor

karaciğeri temizlediği ve sindirim sistemini iyi gelir.

limonda antioksidan bol miktarda olduğundan dildeki iltihabı iyi gelir , soğuk algınlığına iyi gelir , ph değerini yükseltir ,  ishale iyi gelir , her gün bir limon suyu astıma iyi gelir.

No Comments